BUJTINA TOMADHE

“Bujtina Tomadhe”  ndodhet në Shengjergj, një nga fshatrat më të bukur të Tiranës. E gjithë zona e Shëngjergjit është e njohur për pasuritë e saj natyrore si ujëvara e shëngjergjit, liqeni i lepurit,etj dhe jo vetëm por, edhe për mikëpritjen e saj nga njerëz bujar. Gjithashtu është e famshme për produktet bio ku prodhohen bulmet […]

QAFSHTAMË sh.p.k. – AGROTURIZËM SHKRELI RESORT

“Shkreli Resort “ është agro-biznesi më i ri në Shqipëri i cili ndodhet rreth 50 km larg Tiranës, në një rrugë të asfaltuar të aksesueshme për çdo lloj mjeti. Ky resort i këndshëm shtrihet në një zonë prej 2 hektarësh, në natyrën e mrekullueshme të parkut kombëtar të Qafështamës! Ajo çfarë e karakterizon është ajri […]

KANTINA NURELLARI

Kantina Nurellari është themeluar në vitin 1996 në  fshatin Fushë-Peshtan, Berat. Disponon 8 hektarë vresht. Ajo prodhon çdo vit mesatarisht 35000 shishe vere të cilat shiten kryesisht në të gjithë Shqipërinë dhe eksporton gjithashtu në Gjermani, Zvicër dhe në Hong-Kong. Kantina Nurallari përbëhet nga 6 dhoma hoteli me standard shumd të lartë shërbimi, ku çdo […]

MRIZI I ZANAVE

“Mrizi i Zanave” është një agroturizëm i ndërtuar në vendlindjen e poetit tonë kombëtar At Gjergj Fishta dhe ku është themeluar për herë të parë lëvizja ndërkombëtare Sloë Food.Ofrohet shërbim restoranti për rreth 170 vende, 9 dhoma bujtine dhe kemi mundësi te vizitojmë Mullirin Fotovoltaik, Fermën, Vreshtat, Kantinën e Verës, Baxho Djathi, Përpunimin e Pastërmasë […]

AGROTURIZËM GJEPALI

Agroturizëm “Gjepali” ndodhet në Shijak. I pozicionuar buzë lumit Erzen, rrethuar nga një pyll i madh ku qetësia dhe gjelbërimi bëjnë që pamja të jetë çlodhëse për këdo që e viziton atë.Ky Agroturizëm ka një sallë restoranti me kapacitet prej 100 personash. Agroturizëm Gjepali ka rreth 5 hektar tokë, mbjellë me perime dhe pemë të […]

KODRA E KUAJVE

Agroturizëm “Kodra e Kuajve” ju ofron ushqimin tipik tadicional shqiptar, me prodhimet brenda fermës dhe prodhimet e zones. Shëtitjet me kuaj përreth fshatit, po ashtu dhe kurset për hipizëm, për të apasionuarit  pas kuajve. Ofrohet gjithashtu edhe komoditeti i hotelit me një pamje relaksuese  dhe mbreslënëse.

AGROTURIZËM HUQI

Agroturizëm “Huqi” ofron ambiente bazë për trajtimin ushqimor  si dhe për argëtimin  në nivele të pranueshme të grupmoshave të ndryshme. Në këtë fermë ofrohen ambiente për evente të mëdha familjare e shoqërore, ambiente për barbekju dhe për kamping me rulota, kënde lojrash për argëtimin e fëmijëve, mjedise të veçanta për peshkim dhe vozitje për të […]

BUJTINA DINI

Bujtina “Dini” një atraksion për t’u vizituar! E vendosur në një pozicion të shkëlqyer natyror në Katundin e Vjetër, Rubik, Mirditë, ku mbizotërojnë malet plot gjelbërim, ku vera është e freskët dhe dimri i ngrohtë, me gatime tradicionale bio të zonës së Mirditës dhe zonave të tjera përreth saj. Bujtina “Dini” ka një kapacitet akomodimi […]

FARMA SOTIRA

Farma “Sotira”, ju sjell më afër me natyrën! Ferma është e ndërtuar në parkun “Gërmenj –Shelegur” në rrethin e Kolonjës. Ajo pozicionohet 1100 metra mbi nivelin e detit. Ofron akomodim me vila prej druri, ushqim të prodhuar në ambjentet e fermës dhe kamping me kushte bashkëkohore.